Pan Maciej Symonowicz pracował w naszej kancelarii przez okres około 10 lat. Dał się poznać jako rzetelny fachowiec; jego wykształcenie prawnicze zdecydowanie pomagało mu dostarczać tłumaczenia o wysokiej jakości.

 

Maciej nauczał również część pracowników naszej kancelarii j. angielskiego prawniczego i biznesowego

Jego lekcje były interesujące i zawsze starannie przygotowane. Dbał o to, aby jego uczniowie – nasi prawnicy – uczyli się już podczas zajęć, zdając sobie sprawę, że z powodu licznych obowiązków nie zawsze są w stanie pracować w domu. Jego lekcje zaplanowane była z dużym wyprzedzeniem, najważniejsze elementy przekazywanej wiedzy powtarzane były ponownie na kolejnych zajęciach przy wykorzystaniu nowych ćwiczeń, gier i kazusów.

Udostępnił mnóstwo materiałów własnych. Wszystkie lekcje zawierały indywidualny wkład Macieja, nie bazowały wyłącznie na podręcznikach legal English. Oprócz materiałów z podręczników, przeprowadził z nami co najmniej 30 lekcji w całości autorskich, przez niego napisanych.

Gorąco polecam !!  

dr Jakub Pawelec, LL.M. 

partner

Kancelaria prawna M. Mazurek i Partnerzy

Z Maciejem jako nauczycielem języka angielskiego współpracuje już około półtora roku. Przerobiłem z nim gruntownie tematykę prawa umów, spółek, prawa pracy, własności intelektualnej, procedur sądowych, administracyjnych i legislacyjnych, prawa nieruchomości, oraz systemu franczyzy.  Pracowaliśmy też razem nad słownictwem z dziedziny negocjacji i prezentacji.  Przerobiliśmy tez wiele lekcji z szeroko pojętej tematyki biznesowej. Np. rodzaje i praktyczne aspekty działalności gospodarczej, historie słynnych spółek i ich założycieli, marketing, hotelarstwo, relacje w biznesie, i wiele innych.

Maciej dba o to, aby student zapamiętał materiał jak najszybciej i pamiętał go biegle w dłuższym horyzoncie czasowym.  

Zwraca dużą uwagę na kwestie praktyczne i przerobiony materiał od razu ćwiczy na przykładach praktycznych.

Zdecydowanie zamierzam kontynuować moją przygodę z legal oraz business English.

Cieszę się bardzo, że pomagać mi będzie w tym Maciej. 

 

Michał Parzydeł

radca prawny

Zastępca Dyrektora Departamentu Prawnego i Organizacyjnego

ORBIS S.A. (część grupy AccorHotels)

 

Maciej wielokrotnie pomógł mi w praktycznych aspektach stosowania języka angielskiego. Zawsze miał odpowiedź na każde postawione mu pytanie. Kwestie koncepcyjne zaś tłumaczy w sposób przystępny i ciekawy. Widać, że lubi to co robi. Oprócz standardowych podręczników legal English przerobiłam z nim wiele lekcji jego autorstwa, w których stosuje najnowsze praktyki i metody nauczania, niektóre z nich w ogóle nieznane szerzej w Europie.

Zaraża entuzjazmem do angielskiego.

Udowadnia, że legal oraz business English wcale nie są nudne.

Jego wiedza językowa oraz prawnicza, zwłaszcza z dziedzin prawa anglosaskiego zawsze robiła na mnie wrażenie.

Anna Dąbrowska

radca prawny

Kancelaria prawna M. Mazurek i Partnerzy

Maciej naucza mnie angielskiego ogólnego z elementami angielskiego biznesowego.

Największym zaskoczeniem było dla mnie to, że każda lekcja przygotowana jest osobiście przez niego i dostosowana do indywidualnych potrzeb studenta.

Nauczył mnie nie tylko angielskiego, ale również jak się uczyć, i jakie metody stosować. Dba o moją motywację i zawsze wyjaśnia dlaczego powinniśmy coś przerobić i dlaczego właśnie w taki, a nie inny sposób. Podpowiada co się sprawdza, a co jest stratą czasu. Kładzie nacisk na trwałe i nawykowe opanowanie materiału. Woli nauczać sukcesywnie, gruntownie i na dłużej.

Do materiału raz przerobionego często wracamy za jakiś czas ponownie w innej formie i korzystając z innego źródła.

Tym samym powtórki, które są przecież nieodzowne, stają się ciekawe, a przerobione słownictwo po prostu musi zostać w głowie.

 

Marek Łapczyński

Wice Prezes agencji reklamowej John Pitcher Spółka z o.o.

Widać, że Maciek ma doświadczenie w nauczaniu. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, ile powtórek potrzebuje uczeń, wie co sprawi więcej trudności w opanowaniu zwrotów i słownictwa. Wybiega w przyszłość i troszczy się o to, aby uczeń nie zapomniał raz opanowanego materiału. Szybko zauważa mocne i słabsze strony uczniów.  Nie ma problemu, żeby wrócić do podstaw, jeśli student tego potrzebuje. Nie poprzestaje na przerobieniu materiału, ale chce żeby proces nabywania wiedzy był interesujący i trwały. Stosuje różnorodne techniki, co czyni lekcje ciekawszymi.

Korzysta z kilku podręczników angielskiego prawniczego i biznesowego oraz sprawdzonych źródeł angielskiej gramatyki. Jednak zawsze udostępnia napisane przez siebie materiały dodatkowe.

Sylwia Michałek

Dyrektor Finansowy

Laboratoria RH+ Sp. z o.o.

                                                                                           

 

***